Otse põhisisu juurde

Toidusoovitus: Weißwurst, Brezel ja Weißbier

Eile kirjutasin Baierimaa köögist aga kuna Weißwurst (valge vorst) on siin nii oluline, siis tutvustan seda lähemalt.
Meie jaoks tundub vast uskumatu, aga tüüpiline hommikusöök Baierimaal on Weißwurst(valge vorst), Brezel(soolakringlike) ja sinna kõrvale Weißbier(valge õlu). Ehk siis päeva tuleb alustada positiivselt ja korralikult süües.
Öeldakse ka, et Weißwursti tuleb süüa enne kirikulkelli, ehk siis enne 12.

Minul tekkis küsimus: mis on seal sees? 

Händast aitab alati välja meie sõber internet.
75% ulatuses on see sealiha, lisaks seapekk, seanahk, vesi, petersell ja maitseained. Tänapäeval lisatakse ka säilitusaineid jne.

Aga miks see valge on, sealiha on ju punane? 

Tegelikult on inimesed ära harjunud sellega, et liha on punakat värvi. Õige liha värv on tegelikult hallikas valge. Aga kuna inimesed tahavad punast, siis värvitakse liha/ tehakse nii, et liha oleks punakas. Weißwurst on aga vana traditsioon, ilma värvaineteta. 

Kuidas teha Weißwursti?

Üsna paljud inimesed arvavad valesti või teevad Weißwursti valesti. Seda ei tohi keeta, seda ei prata pannil või ei küpsetata ahjus. Weißwursti tegemiseks on vaja ainult sooja vett, kuhu need mõneks minutiks jäetakse. Seejärel ongi mõnus hommikusöök valmis. Tõenäoliselt seepärast, et neid on lihtne teha, süüakse ka neid hommikusöögiks. 

Kuidas seda süüa? 

Weißwursti söömine tekitab kõige rohkem probleeme. See on üks võimalus, kuidas baierlased tunnevad ära, kas sa oled kohalik või mitte. Kuna seeon naha sees, siis see nahk tuleb maha koorida. Selleks on mitu võimalust. Kõige tavalisem on noaga üks viil lõigata, nii, et naha allumine osa jääks külge ja siis sinu naha ümbert välja keerata. Tundub keeruline? On ka! Mulgi ei tule väga hästi välja, kuigi ma olen juba 8 kuud Saksamaal olnud. 

Igal juhul, kui satud Baierisse või toidupoodi, kus müüakse Weißwursti, siis võta julgelt ja naudi. ;)

#100HappyDays

Ilus auto seisab maja ees... #100HappyDays


 Tervitusega Baierimaalt!

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment