Otse põhisisu juurde

YFU vahetusõpilastega kohtumine: Nüüd tean, et mul on perega ikka väga vedanud

06.10 said kõik vahetusõpilased Bayerimaal kokku Regensburgis, et üksteisega tutvuda ja veeta üks tore päev. Kuuldes pööraseid lugusid vahetusaastast ja nende peredest, mõistan kui palju mul vedanud on.
Kell 5:30 pidin ärkama, et alustada reisi Regensburgi. Rongijaamas sain kokku teise vahetusõpilasega Traunsteinis. Selleks on 17. aastane Isabell Brasiiliast. Kell 6:47 lahkus rong.
Ümberistumine toimus Münchenis, kogu reis kestus umbes neli tundi. Rääkisime palju Isabelliga ja jagasime kogemusi ja muljeid vahetusaastast. Brasiilias on alati soe. Isabell ei ole sellega harjunud, et Saksamaal on külm.
10:30 jõudsime Regensburgi. Loomulikult Deutsches Bahn'ile kohaselt hilinemisega. Seal oli kolm inimest, keda ma teatsin orientatsiooninädalalt: Jenny ja Ella Soomest ja Elena Prantsusmaalt Väga lahe oli jälle neid näha. Rääkisime, kuidas läheb, mis teinud oled, kuidas pere on jne.
Umbes pooled vahetusõpilased Bayerimaal on Jaapanist või Hiinast. Väga imelik, samas huvitav on kuulda, kuidas nad räägivad saksa keeles. Kujutan ette, milline kultuuride erinevus neil võib siin olla.
Üks vahetusõpilane rääkis oma veidrast perest. 
Esiteks nad lasid YFUl neile vahetusõpilase valida, nad ise ei tundnud üldse huvi. Kui vahetusõpilane jõudis oma perre, siis pere ei tundnud üldse huvi tema vastu. Lisaks pere ei võta teda kaasa reisidele. Näiteks jõule ta ei saa oma perega koos veeta. VÕPs on ise väga püüdlik, ta aitab kõigega: koristab, peseb, triigib. Ema isegi ei täna teda selle eest. Siis nad tülitsevad pidevalt väikeste asjade üle... Igati pöörane ja raske elu on tal. Siis ma mõistsin, kuidas mul on oma perega vedanud.

Natukene ka sellest, mis me tegime.
Esmalt külastasime lossi Schloss Thurn und TaxisTegemist on lossiga, mis on suurim Saksamaal ja tubade arvult ületab ka Buckinghami Paleed. See oli meeletult ilus ja suur. Kahjuks sees ei lubatud pilte teha.
Lõunaks sõin ehtsat Bayeri toitu, ehk seapraad praekapsa ja kartulipalliga. Väga maitsev. Võtsin kõrvale ka ühe limonaadi.
Peale seda läksime jäähalli uisutama. Selleks kasutasime bussi. Söögikohas läks rohkem aega ja me jooksime bussi peale. Buss oli ülerahvastatud, bussijuht pani lihtsalt uksed ninaeest kinni ja sõitis minema. 7 VÕPsi jäi bussist maha. Ühe YFU korraldusmeeskonaa ema viskas meid autoga jäähalli ära. Nii lahke temast.
 Paljude VÕPside jaoks oli see esimene kord. Nii ka näiteks Isabellile, kes tuleb Braliisiast ja paljudele Hiinlastele ja Jaapanlastele.
Ja siis sõitsimegi rongiga tagasi koju. Täiega lahe oli näha teisi vahetusõpilasi, rääkida nendega, kuulata, mis nendega on juhtunud ja jagada oma juhtumisi.

Ootasime hilinejaid

Seal olid postkaardid, unustasin osta (sorry, Anne) 

Isabell Brasiiliast

giid seletamas, sain isegi aru

keelatid pilt -sees oli pildistamine keelatud!

nad ehitasid seda üle 10 aasta

enne uisutamist

Soovitan uurida inimeste nägusid

Jenny Soomest



Leia kõik 4 mobiili kasutajat

ja oligi aeg tagasi sõita


Tervitustega Bayerimaalt!

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid