Otse põhisisu juurde

Katoliiklik religioon: jah, päris huvitav

Olen juba 3 päeva koolis käinud ja välja on kujunemas lemmikud ja mitte nii lemmikud tunnid. Lemmikute hulka kindlasti Katoliiklik religioon ei kuulu. 
Läksin hommikul kooli, nagu enamus õpilasi maailmas ikka ühel ilusal septembrikuu esmaspäeval teevad. Hommikut alustasime Matemaatikaga. Saime teada, et oktoobri alguses toimub üle Bayerimaaline test, milles kõik õpilased oma oskusi näitama peavad. Saime kätte eelmise aasta lehe ja
hakkasime lahendama. Hea, et ma istun targa Mariane kõrval, kelle pealt on hea lihtne kõik ilusti maha kirjutada. Matemaatikaga on nii, et pikk suvi oli vahel ja teadmised on kadunud. Muidugi Saksamaal lahendatakse ülesandeid natukene erinevamalt, kui Eestis.
Saksa keeles pidime analüüsima ühte vana luuletust sealt kusagilt Baroki ajast. Ei osanud üldse, kirjutasin kõik rahulikult maha.
Füüsika on Saksamaal huvitav. Esiteks klassis on palju tehnikat. Laest käivad alla surveõhupuhurid, õpetajal on Mac ja kardinad käivad puldist. (mainin igaks juhuks ära, et see oli esimene õpetaja, kellel oli arvuti tunnis kaasas). Füüsika ei ole minu klassikaaslaste lemmik aine. Seega õpetaja lubas aeglaselt seletada, kuni kõik saavad aru. Tunnis oli ülesanne vaadata filmi ja teha märkmeid. nautisin saksa keelset filmi kosmosest ja päikesesüsteemist. Kirjutasin taaskord seda, mida pinginaaber kirjutas.
Ja siis minu "lemmik" katoliiklik religioon, ehk tund jumalaga. Terve tund arutavad õpilased ja õpetaja jumalast. Lisaks tuleb lugeda piibli katkendeid ja neid analüüsida. Ei ole minu jaoks.
Ajaloo tunnis rääkisime Saksa ajaloost 1888 - 1947. Õpetaja andis hulga aastaarve. Tuli kirjutada, mis nendel aastatel Saksamaa jaoks olulist toimus. Hea, et mul oli Noortepäevik kaasas. Seal olid enamus ilusti olemas. Teatsin päeviku abiga üllatavalt palju.
Inglise keeles tegime kuulamisharjutust. Tuli kuulata õhupallirändaja seiklustest ja vastata küsimustele. Inglise keel ei ole minu jaoks kõige kergem. Eestis on see traditsiooniliselt alati kolm olnud. Aga Bayerimaal tunnen ma ennast koduselt, siin ka ei osata hästi inglise keelt. Ma olen isegi natukene targem, kui teised. :D Nii õnnelik...
Kodus tuli õppida. Ema ütles, et ta ei taha, et mul halvad hinded oleks. Hakkasin siis füüsika videot uuesti vaatama ja märkmeid korralikult ümber kirjutama ja kõigest sellest üritama aru saada. Google translate, wikipeedia ja veel paari abivahendi abil oli see isegi võimalik.
Õhtul käisime isaga võrkpalli mängimas. Kohale kogunes 10 mängijat ja me mängisime kusagil 1,5 tundi. Eriti hästi see välja ei kukkunud aga mõnus oli. Väga pingelised mängud olid. Võitsime esimesed 5 mängu, nagu CSU on olnud ainvalitseja Bayerimaal 46 aastat. Viimases mängus pidime alla vanduma, kuna meeskonnas toimusid muudatused.



Tervitustega Bayerimaalt!

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid