Otse põhisisu juurde

Tagasivaade: mida vahetusaasta mulle siiski andis?

Nüüd, pool aastat hiljem on hea mõtiskleda selle üle, mis see aasta Saksamaal mulle tegelikult andis ja kuidas see mind muutis.
Tagasi mõeldes, olin ikka päris hulljulge, et võtsin ette sellise seikluse. Umbes kahe aasta eest tuli pähe see mõte, et võiks aastaks ära minna. Ettevalmistusperiood ja just toetajate otsimine oli väga arendav. See protsess pani enesekindluse ja oma sihti uskumise proovile. Keerulises olukorras, kaks nädalat enne minekut, kui pool rahast veel puudu oli, pani see pea tööle. 24 tundi töötas pea lakkamatult, et leida lahendust, kuidas saada raha kokku. Ainult tänu tõelisele pühendumusele ja sihikindlusele olid ettevõtjad nõus mind toetama. Olene neile väga tänulik!
Uus olukord, pea ees külma vette hüppamine oli hulljulge tegevus. Jõudes Saksamaale, ei saanud minagi veel aru, mis nüüd toimuma hakkab. Sellel hetkel, kui sõitsin üksi rongiga oma pere poole, jõudis mulle kohale – kus ma nüüd olen ja mis ma siin teen? Kuidas ma küll hakkama saan? Täiesti uue olukorra, pere, keele ja kultuuriga kohanemine võttis aega, täisväärtusliku baierlasena tundsin alles peale esimest poolaastat.
Suurteks katsekivideks olid peresisesed probleemid ja erimeelsused. Ootused ja arusaamad olid minul, kui vahetusõpilasel ja minu esimesel vahetusperel täiesti erinevad. Keskkond ja kultuur oli erinev ja see tekitas mõningaid probleeme. Tagantjärgi oskan öelda, et selliseid erimeelsusi tuleks ennetada ja nendega tegeleda kohe, kui need ilmuvad. Mina lasin lumepallis veereda ja suureks kasvada. Nii tekkiski probleem, mida enam ilma perevahetuseta lahendada ei saanud. Sellest kogemusest olen õppinud ja pean seda üheks olulisemaks kogemuseks vahetusaastal.
Aasta lõpus, kus tunne oli juba, nagu oleks kohalik, tõmmati mind sellest keskkonnast välja. Vahetusaasta sai läbi ja aeg oli koju tagasi minna. Hüvastijätt ja siinse (loe: elu Baierimaal) elu maha jätmine oli väga raske. Veelgi raskemaks osutus kohanemine Eestis. See tagasi pöördumine vanasse ellu oli katsumus, sest aastaga olid tekkinud uued tõeks pidamised ja arusaamad. Areng oli olnud nii suur ja Eestis oli tunda, et midagi ei ole muutunud, elu on sama.

Rudolf-Gustav Hanni

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment