Otse põhisisu juurde

Õpi palju jaksad: füüsika kontrolltöö on ikka viis

Kolmapäeval saime tagasi füüsika kontrolltööd. Sai küll enne tööd palju õpitud, vahetusisaga koos üleandeid lahendatud aga ikka kukkus välja nagu alati, viie sain. 
22 jaanuaril kirjutasime füüsika kontroltööd. Aasta peale on 2 kontroltööd, seega on väga oluline õpilaste jaoks võimalikult hea tulemuse saamine. Teemaks oli jõud, liikumine ja energia. Kontrolltöö oli 4 A4 suurune, kokku sisaldas see 3 ülesannet.
Esimeses tuli kirjeldada, miks inimene liftis ühel hetkel raskemana tunneb.
Teises ülesandes tuli arvutada batuudil hüppava lapse kiirust, hüppe aega ja vahemaad ning kõike sellega seotut.
Kolmanda ülesande puhul oli tegemist poisiga, kes viskas paberipalli ülevalt alla.
Töö oli raske ja minu oskused füüsikas ei ole kõige paremad. Kahjuks viimasel aastal, ehk 9. klassis ei õppinud midagi, sest raske on õppida, kui õpetaja ei oska füüsikat ka nii hästi.
Sain selle kontrolltöö viie, ehk 36st punktist 12 ja pool. (PS: segaduste vältimiseks mainin taaskord, et Saksamaal on 1 kõige parem ja 6 kõige halvem hinne)
Peale tunde tegelesime koolilehe kujundusega. Internetist leidsime ühe ajalehe kujunduse põhja mida me ümber tegime. Selle valmis saamisega läheb veel tükk aega, tööd on palju. 3 tunni jooksul saime paari esimese lehe kujunduse valmis.


Tervitusega Bayerimaalt!

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment