Otse põhisisu juurde

Ootan: küsige!

Random küsimused, millele täna vastuseid annan.* Kui sul on ka küsimusi, siis küsi!
Kuidas hostvanemad on?
Mul on megahead vanemad siin. Isa on programmeerija, ema õpetaja. Kõige lahedamaks pean õhtuseid vestlusi perega. Saab arutada maailma teemadel.

Kuidas Traunstein meeldib?

Traunstein on väike ja tore linn. Umbes pool Pärnut. Ehk kõik teavad kõiki. :)

Millised on emotsioonid siiani?
Üldiselt olen emotsiooniteta. Siiski üldiselt on emotsioonid positiivsed. Tore pere, sõbrad, tutttavad ja trennikaaslased.

Kuidas oled rahul infrastruktuuriga?
Pärnu taristu oli palju parem. Pärnus ikka tuleb 3 korda tunnis buss, siin selline linnaliiniühendus puudub. Transpordiks on autod, jalgrattad või kondimootor.

Bayeri ja Eesti koolitundide põhilised erinevused?
Põhiliseks erinevuseks on hindamissüsteem. See tähendab, et kontrolltöid ja tunnikontrolle on väga vähe. Aasta umbes 2 - 3 kontrolltööd ühes aines. Kontrolltööd annavad pool aasta hindest, teine pool tuleb tunnis kaasa tegemisest. Hinded on ka tagurpidi - 1 on kõige parem, 6 ei kõlba kuidagi. 

Klassikaaslased?
Klassikaaslased on toredad. Loomulikult on klassis ka norija, naljategija, mitte õppijad, korralikud ja ulakad. 

Kuidas keelega?
Keel läheb. Tuleb juba paremini. Loomulikult ilma vigateta lauseid ma veel ei koosta. Aga arengut on märgata.

Kuidas koduste tööde ja nende lahendamisega?
Niipalju kui ma saan aru ülesannetest ja viitsimist on. 

Parim toit, mida sa seal söönud (as if mida eestis saanud pole)?
See riis ja kanakaste on päris hea. Mõnus karriga. 

Ühistransport?
Puudub - või noh alati täpne Deutsches Bahn on ju olemas.

Bayerlaste suhted naabritega?
Bayerlased suhtlevad palju. Aga samas räägitakse mõnusalt ka inimestest taga. Naabritele tuleb alati tere öelda.

Kuidas suhtuvad bayerlased teistesse, teised bayerlastesse?
Bayerlased on eraldi rahvas. Bayerlased teevad väga vahet, kas sa räägid bayeri keelt või saksa keelt. Ehk siis räägi bayeri keelt ja kõik uksed on avatud. 

Iseloomusta paari sõnaga oma kodukanti?
Mäed, järved

Tervitustega Bayerimaalt!

*Küsimused on võetud Kelgu areng Šveitsis grupist.

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment