Otse põhisisu juurde

Oktoober: 10 eestmärki järgnevaks kuuks

Tegude Kalender 2013 oktoobrikuu pilt / autor Anne Hanni
01.10 on esimene oktoobrikuu päev. See on õige aeg eesmärkide kirja panemiseks, et vahetusaasta läheks ikka ootuspäraselt.
Ma ei taha avastada juuni alguses, et 1235325325 asja on veel tegemata ja vahetusaasta lõppemas. Seepärast otsustasin panna kirja selle kuu eesmärgid. Novembri alguses tulevad juba järgmise kuu eesmärgid ja oktoobri kuu kokkuvõte*.
Aga siis eesmärkide juurde.


  1. Räägin puhtalt saksa keelt ilma inglise keele abita;
  2. Saan aru ja teen koolis kõiki asju kaasa;
  3. Olen avastanud vähemalt 10 uut kohta Saksamaal;
  4. Kirjutan iga päev huvitavalt blogi;
  5. Olen teinud midagi pöörast/meeldejäävat;
  6. Olen käinud sakslasega kohtingul;
  7. Olen aidanud ellu viia põnevaid sündmusi;
  8. Teen sporti;
  9. Olen veetnud aega teiste vahetusõpilastega, et vahetada muljeid; 
  10. Naudin elu! :D

Lühidalt 01.10 päevast ka. Tegemist oli ühe (peaaegu)tavalise koolipäevaga. 
teise tunni ajal kirjutasime inglise keele eksamit. Tegemsit oli üle-Bayerimaalise eksamiga, mida kirjutasid kõik 10. klassid.  Muidugi seda ei saa võrelda Eestis toimuvate eksamitega. Eestis on kontroll eksamite ajal karm, klassis on mitu õpetajat, laudade vahe on suur, abimehe kasutamise võimalus on väike. Bayerimaal oli klassis ainult meie inglise keele õpetaja, lauad olid suhteliselt teineteise kõrval väikeste vahedega. Õpetaja käis pidevalt klassis ringi. Selle töö oleks saanud ilusti ka abimehe abiga teha. Saksa noored ei ole osavad abimehe kasutajad. Ei oska nad telefoni kasutada, väikseid paberilipikuid printida , rääkimata veelgi nutikamatest lahendustest. Isegi nad loevad kõik raamatud ära, kuigi võiks ju internetist kokkuvõtte lugeda. Sellest peaks eraldi mõni teine kord kirjutama. 
Meil on kodus ka selline kord, et kui sa koju jõuad, pead otsima teised üles ja neile tere ütlema. Ma ei teadnud seda eelnevalt, täna ema ütles seda. Homme juba otsin kõik üles ja tervitan ilusti. 


Tervitustega Bayerimaalt!

*Rudolf-Gustav Hanni jätab endale õiguse taganeda lubadusest ja jätta vastav postitus kirjutamata, kui selleks on mõjuv põhjus. 

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid