Otse põhisisu juurde

Klassireis: Bayerimaale kohaselt mägedesse

02.10 läksid kõik AKG 10. klassid mäkke. Tee oli meeleolukas ja nalja sai palju.
Kokku oli meid umbes 100 ringis, kes kõik ühte mäge vallutama läksid. Umbes 2 tundi kõndisime üles, ühe tunni olime seal üleval söögikohas ja siis tulime poolteist tundi alla tagasi. Mäe kõrguseks oli 1400 meetrit. Ilusat vaadet varjas udu.
Mis siis põnevat juhtus:



esiteks küsis klassikaaslane veidraid küsimusi Eesti kohta:

  1. Kas te tapate Eestis paljaste kätega hunte? 
  2. Kust te omale süüa hangite? Käite jahtimas või on teil ka supermarketid? 
  3. Kas Eestis on polaaröö/polaarpäev? 
  4. Kas sa oled varem mägedes käinud? Ah ja, Eestis on 300 meetri kõrguine mägi. 
Teemaks olid ka Saksa naised. Küsisin proffidelt nõu, kuidas asjad Saksamaal käivad. Klassikaaslase tungival nõudmisel küsisin ka paari tüdruku käest, et kas nad tuleksid minuga kohtingule. Vastused olid eitavad. :/
Klassikaaslane seletas, kuidas Saksamaal naist valida: 
  • Kui sa tahad, et naine oleks ilus ja oskaks süüa teha, otsi Hauptschule'st (Madala tasemega kool)
  • Kui sulle sobib mitte nii ilus naine aga sa tahad, et ta oskaks süüa teha ja ta oleks ka natukene targem, siis otsi Realschule'st (Keskmise tasemega kool) 
  • Kui sulle sobib kole naine aga oluline on, et ta oleks tark, kahjuks aga süüa teha ei oska, siis otsi Gymnasium'ist (Kõrge tasemega kool) 
Õhtul oli Malteser ja Punane Rist. 
Malteseris õppisime alajahtumise kohta. Mida teha, millised faasid on jne. Põhimõte on selles, et tuleb inimest soojendada (tekk, soe ruum, soe jook) ja eemaldada märjad riided, kuna need jahutavad keha kõige rohkem.
Mängisime ka kiiruse mängu. On kaks võistkonda. Võistlejad istuvad üksteise taga. Kõige taga seisab mängujuht, kes puudutab eesolevate meeskondade esindajate paremat või vasakut õlga. Signaal tuleb anda edasi. Kõige esimene mängija peab kiirelt haarama kas siis paremal või vasakul asuva kommi. 
Kolmas tegevus oli esmaabi andmine. Kaks inimest läksid ruumist välja. Ruumis olijad mõtlesid välja situatsiooni ja paar noort näitlesid. Seejärel kutsuti kaks inimest tagasi ruumi. Nad pidid andma esmaabi. Hea võimalus mänguliselt esmaabi andmist praktiseerida. 

Punases Ristis õppisime tundma kiirabi voodit (ma ei tea, mis selle õige nimi on). Üks inimene lamas ja teised pidid voodi autosse transportima. Sellel voodil on väga palju erinevaid kange, mida kõike õppisime tundma. Seejärel oli ka paar situatsiooni. Tuli kannatanu transportida kiirabi autosse.


Ja pildid kõrgelt:










Tervitustega Bayerimaalt!

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment