Otse põhisisu juurde

esimene koolipäev möödas: märg oli

12.09 ehk minu esimene koolipäev Bayerimaal möödus märjalt. Nimelt terve päev sadas vihma. 

Hommikul ärkasin 6:30 (Eestis olin harjunud ärkama 7:15). Saksa koolis puudub soe lõunasöök. Õpilased teevad endale võileivad kooli kaasa. Valmistasin endale ka hommikul mõne.
Koolisõit algas kell 7:20. Sõiduvahendiks oli ratas. Õues sadas paduvihma, kooli jõudes olime vennaga läbimärjad. Väga mõnus algus esimesele koolipäevale.



Esimesed kaks tundi olid klassijuhata tunnid. Õpetaja rääkis kooli reeglitest, jagas bussipileteid ja võttis allkirju. Õpetajaks oli suure habemega meesõpetaja, kes annab geograafiat. Ta ei ole meie õige klassijuhataja.
Bayeri koolisüsteemis on alati kaks järjestikust tundi (2 x 45 minutit) ja siis 15 minutiline paus. Peale 6. tundi on söögitund, mis kestab 40 minutit.
Järgmine oli majandustund. Nimelt ma olen majanduse suunaga klassis. Mul on nädalas kaks erinevat majandust, ei oska veel öelda, mis nende vahe on.
Lisaks oli veel kaks keele tundi. Igaüks saab valida prantsuse, ladina või hispaania keele vahel. Kaasõpilased on juba 5 aastat keeli õppinud. Valisin Prantususe keele, kuna see tundub kõige huvitavam. Tunnis ma ei saanud midagi aru prantsuse keelest. Õpetaja lubas uurida, kas ma saan õppida prantuse keelt mõne noorema klassiga, kes alles alustavad.
Ja koolipäev oligi läbi. Mul oli ainult 5 tundi, ehk pool üks olin juba kodus.

Koolist:
Ma õpin Anette-Kolb Gymnasium Traunsteinis (AKG). Koolis õpib üle 800 õpilase, mis on umbes 3 korda rohkem, kui minu endises Raeküla koolis. AKG oli kunagi ainult tütarlaste kool. Sellest tuleneb ka see, et klassis on kusagil 60% - 75% tütarlapsed. Minu klassi puhul see reegel ei kehti. Meie klassis on 24 õpilast, neist 9 tütarlast ja 15 poeglast.

Tunniplaan juba homme, koos õpetajate nimede ja lühitutvustustega*

Tervitustega Bayerimaalt!

*Rudolf-Gustav Hanni ei garanteeri, et homme ka see info ilmub, aga ta annab endast parima.

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment