Otse põhisisu juurde

Eesti rahvusköök: hommikul soe puder?!

28.09 tegime Eesti toidu päeva. Mõned asjad maitsesid sakslastele, paljud mitte. 
Hommikuks tegin klassikalise Eesti hommikusöögi ehk kaerahelbepuder heeringa ja hapukoorega. (PS: kõigile, kes arvasid, et Saksamaal ei ole hapukoort, siis see väide on ümber lükatud)
See toit ei maitsenud eriti sakslastele, sest


  • Õde ei söö üldse kala
  • ema ütles, et kaerahebeputru süüakse ainult haiglas või seda söövad mõned "ÖKO" inimesed Saksamaal
  • kala ei sööda Saksamaal kunagi hommikusöögiks, see sobib Abentbroti (õhtuleiva)  kõrvale.
Samas see oli väga toitev ja minumeelest väga maitsev. 

Peale hommikusööki tegelesime puude saagimisega ja riita ladumisega. Nüüd võib talv tulla.










Lõunaks/õhtuks tegin Eesti rahvustoitu, Viljandimaa pärli Mulgi purtu, magustoiduks loomulikult kamavaht. 

Kasutasin järgnevaid retsepte: 
Mulgipuder ei tulnud just kõige paremini välja. Siinsed tangud olid väga väikesed. Puder tuli ka natukene liiga vedel. Lisaks asetasin ka lauale leiva. (Sakslased ei söö sooja toidu kõrvale tavaliselt leiba) 
Midagi mulgipudru laadset pidi ka Saksamaal olema. Üldiselt see maitses minu perele. 
Ema ütles, et Saksamaal söödaks seda ainult talvel, sest see on nii rammus. Tõesti kõhu sai hästi täis. 

Kamavaht tuli kõige paremini välja, sest seda tegi mu isa. Tegelikult ei ole see üldse keeruline ja ma oleks võinud ka ise teha aga aja kokkuhoiu huvides lasin isal teha. 
Kamavaht meeldis kõigile. Tõeline hitt. See maitses ka täpselt nagu Eestis. 

Üldiselt jäid sakslased rahule eesti toiduga, aga erinevus Eesti ja Saksa kommete vahel on suur. 

Õhtul kell 19:30 (loe: Saksa täpsusega, ehk 19:50) algas tantsukursus. Läksime vennaga kella seitsmeks sinna kohale, sest vend mäletas, et see algab seitsmest. Saime oodata mõnusalt. Kokku kogunes sinna kursusele umbes 50 noort (14 - 16 aasta vanused) 
Kursus kestab 9 nädalat ja toimub igal laupäeval poolteist tundi. Selle aja jooksul õpime selgeks levinuimate tantsude põhisammud. Kogu kursus maksab 85€, loomulikult küsisin soodust. Sain 50% soodustust!! Suur tänu minu tantsukoolile selle eest. (PS: Saksamaal ei ole tavaline küsida allahindlust ja kui küsitakse, siis allahindlus on maksimaalselt 10%) 
Õppisime selgeks foxtrot'i põhisammu. Väga põnev. Ma pole just kõige osavam aga see meeldis mulle väga. Uus hobi leitud! ;) 

söögitegemise peamine abivahend: arvuti

Mulgipuder: valmib!

jogurt, vahukoor: kõik vajalik kamavahu jaoks

Tervitustega Bayerimaalt!

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment