Otse põhisisu juurde

Vahetusaasta algas: esimesed muljed Saksamaalt

Saksamaa on huvitav, põnev samas väga teistsugune ja imelik.

Lennureis Saksamaale võttis aega kaua. Sõitsime esmalt Riiga, kus tuli oodata üle tunni. Sõime seal kohalikku pitsat. Seejärel lendasime Hamburgi. Hamburgis pidime paar tundi ootama lennujaamas, et teised riigid ka kohale jõuaksid. Tulidki Taanlased ja Šveitslased. Jõime lennujaamas kohalikku limonaadi ja võtsime brütcheneid.
Bussisõit laagrissee kestis tunnikese. Enne, kui me sõitma hakkaime, tehti meile paar enercziserit.
Jõudsime lagrisse, kus olid juba teised sõbrad kohal. Üks Soomlane juba magas, kui me jõudsime laagrisse. Pakuti süüa spagette tomatiga.

Teisipäeva alustasime kell 6:45 jooksmisega metsas. Jooksime koos korraldaja Timiga ja 8 teise vahetusõpilasega metsas üle tunni. Seejärel kiire dušš ja sööma. Söögiks oli loomulikult brüchenid. Programmi alustasime tutvumisega. Räägiti reeglitest, laagrist ja kõigest muust tähtsast. Käisime eestlastega poes, kust sai taaskord limonaadi ostetud. Viisime Lidl’isse ka taarat. Plekk ja plastikpudelite taara on 0.25€. Isegi taarakorjamisega on võimalik saada Saksamaal rikkaks. Siis pidasime maha ühe korraliku Saksa laste sünnipäeva. Seal olid erinevad mängud: kotijooks, kuldvillak, muna lusika jooks jne.
Norrakad avaldasid soovi minna poodi. Miks ka mitte. Esmalt astusime Aldisse aga seal oli kehv limonaadide valik. Kõrval asus õnneks ka Edeka. Õhtul mängisime piljardit ja rääkisime teiste vahetusõpilastega juttu.

3 asja, mis on Saksamaal imelikku:
  1. Internetti ei ole ja internetti ei tule: siin laagris ei ole tasuta Wifit. Seda ei ole mujal Saksamaal ka.
  2. Küll sakslased räägivad palju: keelest ei saa aru, lihtsalt teen näo, et ma saan aru ja ütlen „jaja“
  3. Valgusfoorid on imelikud: pidime mitu minutit ootama foori taga, tundus terve igavik. Ei julgenud ka punasega üle minna, sest siis ju kindlustus ei kehti.

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment