Otse põhisisu juurde

Rummikub: põnev mäng kogu perele

Saksamaal on väga populaarne õhtuti perega koos kaarte või muid mänge mängida. Meie mängisime 27.08 õhtul vanaisa, vanaema ja vennaga Rummikubi.
Hommikul ärkasin üles, nagu kord ja kohus, pool üheksa. Mõnus hommikusöök söödud, läksime veekeskusesse. See asus linna piiri ääres. Tegemist oli mineraalveekeskusega, ehk vesi, milles ujuda saab, on pumbatud maa sügavustest. PS: Saksa mineraalvesi ja Eesti mineraalvesi ei ole samad. Saksamaal ei ole ühtegi soolast mineraalvett nagu Värska või Häädemeeste.
Veekeskuse juures oli huvitav see ka, et kõik basseinid asusid õues. Kuna veekeskus asus õues, oli vesi ka päris külm. Tegemist on 40 aastat vana kompleksiga. Seal asus kokku 5 basseini – 3 lastele, üks suur ujumiseks ja üks hüpete sooritamiseks. 0.5 meetri, 2.5 meetri ja 5 meetri kõrguselt sai basseini hüpata. Kõik kõrgused sai ära proovitud. Minu lemmikuks oli loomulikult 5 meetri kõrguselt hüppamine.
Lõunasööki sõime Hiina restoranis. Sõime üheksakesi: mina, vend, ema, vanaema, vanaisa ja 4 vanaisa tuttavat. Hiina restoranis sai süüa 7.90€ eest niipalju, kui soovisid. Seal oli liha, riisi, nuudleid, sushit, puuvilju, jäätist ja palju muud. Maitsev oli. Söögilauas räägiti muidugi palju juttu, millest ma aru ei saanud.
Õhtul mängisin vanaisa, vanaema ja vennaga lauamängu Rummikub.

Mängu reeglid:

  • Igaüks saab 14 klotsi, millel on 4 erineva värviga kirjutatud numbrid peale.
  • Oma klotse teistele näidata ei tohi.
  • Käiku alustatakse ühe uue klotsi võtmisega laualt.
  • Et avada lauda peab iga mängija saama kokku 30 punkti – selleks sobib kas ühte värvi järjestikkused klotsid, mille numbrite summa on 30 või enam, või sama numbriga aga erinevat värvi klotsid, mille numbrite summa on 30 või enam.
  • Kui mängijal on laud avatud, võib ta asetada lauda oma klotse – asetamiseks peab olema vähemalt 3 järjestikkust klotsi või 3 sama numbriga klotsi. Lisaks võib mängija ka lisada laual olevatele klotsidele oma klotse, mis lähevad kokku.
  • Mängus on ka jokker, mida võib asetada mistahes kahe klotsi vahele.
  • Mängu võidab see, kellel saavad kõik klotsid otsa.
  • Paberile pannakse kirja iga mängija kaotuspunktid (klotsidel olevate numbrite summa) ja mängu mängitakse mitu korda.
  • Kokkuvõttes võidab see, kellel on mängu lõpus kõige vähem miinuspunkte.

Loe täpsemalt mängust ja selle reeglitest Wikipeediast: http://en.wikipedia.org/wiki/Rummikub

Ja õhtuse mängu võitsin mina. Väga põnev mäng oli.


Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment