Otse põhisisu juurde

Külm vesi pidi ravima: Saksamaal on populaarne Kneipp-Saniage

Kneipp-Saniage, tuntud ka, kui Wassertreten on vesiravimeetod, mille algatas Saksa arst Sebastian Kneippi.

Rakendamine

See on külmas vees edasi-tagasi kõndimine. (Märkus: Soovitatav on kõndida vees, kui jalad tunnevad alguses, et vesi on soe.) Üks jalg peab alati olema täiesti veest väljas ja varbad painutatud veidi allapoole (nn toonekurg).
Pärast 30 sekundit võite tunda tugevat külma tunnet jalgadel ja säärtel. Siis tuleb lihtsalt jalgu soojendada. Seda protsessi korratakse mitu korda. Pärast vees kõndimist lihtsalt pühkige suurem vesi ära (ei tohi täiesti kuivatada) ja liikuge natukene ringi.
Võid Wassertreteni harrastada jahedas vannis, ojades, madalates järvedes, jõgedes. Paljudes kohtades - eriti spaades on Kneippi Meditsiin kasutusele võetud. Seal on selleks eraldi aiad loodud.

Mõju

Külmas vees kõndimine stimuleerib arteriaalset verevoolu edendada. Külm vesi stimuleerib pindmisi veresooni. Lihaste liikumine soodustab ka veenivere voolu ja takistab veenilaiendite teket. Õhtul peale vees kõndimist tuleb parem uni.

Tulemus

Külmas vees kõndimist kasutatakse veenilaiendite ja migreeni raviks. Samuti see tugevdab kaitsemehhanisme.
Loe lähemalt: http://de.wikipedia.org/wiki/Wassertreten Tõlkimisel on kasutatud Google Translate abi.

Tänasest päevas ka natukene.
Hommikut alustasime kell 8. kell 9 pakuti hommikusööki. Selleks me kõndisime paarkümmend minutit linna poole. Kohaks oli Wellmanni pagarikoda. Meile pakuti Brücheneid, müsli, jogurtit, muna, erinevaid lihatooteid jne.
Kõndisime tagasi vahetusisa vanemate juurde. Meid oli kusagil 15 ringis. Peale seda sõitsime kohe autodega 10 kilomeetrit eemale, et süüa lõunat. Enne lõunasööki jalutasime seal lähedal ringi. Seal asus ka Wassertreten ehk külmas vees kõndimise koht. Tõesti vesi oli külm ja siiamaani on jalgadel tunda. Väga mõnus oli.
Lõunaks sai igaüks midagi restoranist valida. Valiku tegime juba päev varem ära. Restoran oli 80 pärit. Stiil, kujundus ja kõik muu oli tollest ajast pärit. Ma valisin kartulipudru, hapukapsa ja vorsti. Puder oli mõnusalt soolane, hapukapsas oli praetud ja vorst oli väga mahlane. Võis täiesti rahule jääda. Eesti söögikommetest erinev on see, et lõunasöögi juurde ei kuulu leib. Imelik ja harjumatu.
Peale lõunat sõitsime tagasi Osnabrüki, et isa rongile saata. Tal on esmaspäeval tööpäev, sellepärast ta ei saa ka kauem meiega koos olla. Edasi sõitsime juba tagasi ema poolsete vanemate juurde Liebenburgi.
Õhtul tuli RTList Harry Potteri 5 osa. Seda me vaatasime vennaga koos.

Populaarsed postitused sellest blogist

Lihtsaim lahendus: kuidas lahendada rubiku kuubikut?

Soovitan kõigile uueks hobiks Rubiku kuubikut! Rubiku kuubiku lahendamine algajatele: lahendus, mida ma ise ka kasutan Õpetus Kolmevärvilisi nimetan nurgaklotsideks ja kahevärvilisi servaklotsideks (-tükkideks). Jätan vahele esimese korruse kokkuehitamise õpetuse. Loodan ja usun, et selle ülesande lahendamine pole just liiga raske ning ajude pingutamine toob häib tulemusi. Lisaks saab selle pingutuse käigus tuttavaks kuubiku siseeluga, mis edasisteski tegevustes kasuks tuleb. Veel võtan vabaduse alustada valgest küljest, sest ise keeran ka esmalt just valge tahu kokku. Ehk meil on selline olukord: Pange tähele, et koos on nii valge tahk kui ka seda piiravad ääred. Järgmisel sammul on ülesandeks kokku saada teine korrus. Teine korrus nurgatükke ei sisalda. Teise korruse servaklotsid võivad asetseda alumises kihis, juba teisel korrusel, kuid vales kohas või valet pidi või ka õiges kohas ja õiget pidi. Igatahes on vaja nende kahevärviliste servaklots

Kaardimängu sõpradele: huvitav kaardimäng kanasta

08.09 õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kanastat.  Õhtul mängisime isa, õe ja õe sõbraga kaarte. See on tore Saksa traditsioon mängida perega õhtuti kaarte. Mänguks oli Kanasta. KANASTA Kanasta kodumaaks on Uruguai (canasta = hispaania keeles korv). Mängu sünniajaks peetakse kahekümnenda sajandi neljakümnendate aastate algust. Kanasta reeglid

Kogu tõde sponsorlusest: Kuidas tegelikult toetajate otsimine käib?!

Toetajate otsimisel on mitmeid häid nippe ja viise, kuidas ajas kokku hoida ja parim tulemus saavutada. Alustada tuleb iseendast. Kuidas mina seda tegin? Vahetusõpilaseks sain minna tänu YFU stipendiumile ja toetajatele, kes aitasid mul selleks vajavat raha leida. Lisaks sain 1600€ rohkem, kui vahetusaasta maksis. Kuidas ma selle saavutasin? Minu jaoks on toetajate otsimine ja sponsorlusega tegelemine väga põnev, sest mulle meeldib välja mõelda uusi lahendusi, kuidas efektiivsemalt leida toetajaid, koostööpartnereid.  Samuti on põnev helistada ja ettevõtjatega kohtumistel käia. Toetajate otsimine koosneb mitmest osast. Mina jagan kogu protsessi kolmeks: ettevalmistus, aktiivne otsimine, lõpptulemus. Nüüd kõigest lähemalt. Ettevalmistus toetajate otsimiseks Rudolfi moodi Käisin YFU toetajate otsimise koolitusel Tallinnas, mis oli superhea. Kiidan korraldajaid. See andis väga hea eelduse ja valmiduse toetajate otsimise alustamiseks. Samal päeval sain ma ka kokku oma ment